Тема. Відмінювання іменників. Вживаю паралельні форми іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини. (с.45-47)
Підготуй: зошит у широку лінію, друкований зошит, підручник з української мови (друкований або електронний), ручку із синьою пастою, ручку із зеленою пастою.
1. Мотивація до діяльності
Цікаві факти про українську мову:1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів. Для розмови на побутовому рівні звичайній людині вистачить дві - три тисячі слів.
2. В українській мові, на відміну від решти східнослов’янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.
3 В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру “П”.
4. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера “Ф”.
5. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
6. Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської).
7. Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер! Спробуйте вимовити: «дихлордифенілтрихлорметилметан» (це хімікат для боротьби зі шкідниками).
100 синонімів до слова "говорити", які показують багатство української мови
Про рідну мову 7.20 і до кінця. Гра залишається на конкурс ім. Яцика
2. Вивчення нової теми
Робота за підручником с.45-47
5. Домашнє завдання
Вивчити правило с.46, 47. Письмов с.47 впр.7. Додатково с.46 впр. 4
Немає коментарів:
Дописати коментар